AJTR
PROGRAM ALPIN FILM FESTIVAL – 25 februarie – 1 martie 2020 PROGRAM ALPIN FILM FESTIVAL – 25 februarie – 1 martie 2020
Ananpremieră. Luni, 24 februarie ora 18:00 – Vernisaj expoziție foto – AIVA – Semne de apă pe VALLI DI LANZO – Piemont – Italia... PROGRAM ALPIN FILM FESTIVAL – 25 februarie – 1 martie 2020

Ananpremieră.

Luni, 24 februarie

  • ora 18:00 – Vernisaj expoziție foto – AIVA – Semne de apă pe VALLI DI LANZO – Piemont – Italia – la Centrul Multicultural al Universității Transilvania – Bulevardul Eroilor nr.29, Brașov

Marți, 25 februarie

  • ora 19:00 – GALA DE DESCHIDERE – Proiecția filmului SUPERHOMBRE (ROMÂNIA) – în prezența lui Horia Colibășanu – la Aula Sergiu Chiriacescu – Strada Iuliu Maniu 41A, Brașov
  • ora 19:00 – COMPETIȚIA NAȚIONALĂ DE FILM – VÂRFURI; marebranza.ro – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50A, Brașov
  • ora 20:00 – COMPETIȚIA NAȚIONALĂ DE FILM – PE URMELE HOTILOR DE LEMN (ROMÂNIA) – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50A, Brașov
  • ora 20:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ – SELECȚIA SCURT-METRAJE – la Centrul Cultural Visssual Brașov – Strada Fabricii, Brașov

Miercuri, 26 februarie

  • ora 15:00 – WORKSHOP – DESTINAȚIA ȘI FILMUL – Promovarea destinațiilor turistice prin intermediul filmului – la Hotel Kronwell – Bulevardul Gării 7A, Brașov
  • ora 18:30 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – ASCENSIUNEA EVERESTULUI (ANGLIA) – la Centrul Cultural Reduta – Strada Apollonia Hirscher 8, Brașov
  • ora 19:00 – COMPETIȚIA NAȚIONALĂ DE FILM – CEAHLĂUL SPECTACOLUL NATURII – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50A, Brașov
  • ora 19:30 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – ULTIMUL MUNTE (POLONIA) – În prezența invitatului de onoare AFF 2020 – KRZYSZTOF WIELICKI – Piolet d’Or 2019 – la Centrul Cultural Reduta – Strada Apollonia Hirscher 8, Brașov
  • ora 20:00 – COMPETITIA NAȚIONALĂ DE FILM – BUKOVINA – ȚARA OAMENILOR FAGI – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50A, Brașov

Joi, 27 februarie

  • Ora 17:00 – UN MUNTE DE CARTE – Prezentarea cărții TRILOGIA TRANSILVANĂ de MIKLOS BANFFY – la Centrul Multicultural al Universităţii Transilvania – Bulevardul Eroilor nr. 29, Brașov

ZIUA PĂDURII LA ALPIN FILM FESTIVAL – în parteneriat cu WWF – la Centrul Cultural Reduta – Strada Apollonia Hirscher 8, Brașov

  • Ora 18:30 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – TIMPUL PĂDURILOR (FR)
  • Ora 20:00 – Dezbatere PĂDUREA – DE LA CIVILIZATIA LEMNULUI LA GENERATIA FACEBOOK – dezbatere publică moderată de RADU MELU (WWF) și invitații
  • Ora 21:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – TREELINE/ LIZIERA (USA, Canada, Japan)

COMPETIȚIA NAȚIONALĂ DE FILM – În prezența echipei – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50 A, Brașov

  • Ora 19:00 – BANATUL MONTAN – DRUMUL FIERULUI
  • Ora 20:00 – IOANA CU PACE
  • Ora 20:30 – TREI ZILE DIN VIAȚA MARIEI
  • Ora 20:45 – ZIMBRUL – INTOARCEREA LEGENDEI
  • Ora 21:00 – ENIGMA SFINXULUI DIN CARPAȚI

VINERI, 28 februarie

BRAȘOV

  • Ora 11:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – HOLY TOUR/ LA GRAND-MESSE (FRANȚA – BELGIA) – la Cinema One, Mall Coresi, Brașov
  • Ora 15:00 – UN MUNTE DE CARTE – MUNTELE ÎN LITERATURA ROMÂNĂ – la Centrul Multicultural al Universităţii Transilvania – Bulevardul Eroilor nr. 29, Brașov
  • Ora 19:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – UN PIAN LA ZANSKAR (UK) – la Centrul Cultural Reduta – Strada Apollonia Hirscher 8, Brașov
  • Ora 19:00 – COMPETIȚIA NAȚIONALĂ DE FILM – WHITE CARPATHIA – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50A, Brașov
  • Ora 20:15 – COMPETIȚIA NAȚIONALĂ DE FILM – DESCOPERĂ ECO ROMÂNIA – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50A, Brașov
  • Ora 20:30 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – GREUTATEA APEI (SUA) – la Centrul Cultural Reduta – Strada Apollonia Hirscher 8, Brașov

BUȘTENI

Centrul Cultural Aurel Stroe, Bușteni

  • Ora 18:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – MANASLU- MUNTELE DE SUFLET (AUSTRIA)
  • Ora 19:30 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – FISURA (ELVEȚIA)

Sâmbătă, 29 februarie

BRAȘOV

  • Ora 15:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – CHOLITAS (SPANIA) – la Centrul Cultural Reduta – Strada Apollonia Hirscher 8, Brașov
  • Ora 17:00 – COMPETIȚIA ÎNTERNAȚIONALĂ – SELECȚIA SCURT-METRAJE – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50A, Brașov
  • Ora 19:00 – GALA DE PREMIERE ALPIN FILM FESTIVAL, urmată de proiecția filmului HONEYLAND – la Aula Sergiu Chiriacescu – Strada Iuliu Maniu 41A, Brașov
  • Ora 19:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – 4 ANI ÎN 10 MINUTE (SERBIA) – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50 A, Brașov
  • Ora 20:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ – DROMMELAND (OLANDA) – la Centrul Cultural Reduta – Strada Apollonia Hirscher 8, Brașov

BUȘTENI

Ora 11:00 – TRIBUT LUI ZSOLT TÖRÖK – la Castelul Cantacuzino – Bușteni

  • Ora 14:00 – GALA MUNTELUI – Premiile celor mai importante performanțe din sporturile montane din 2019 – la Centrul Cultural Aurel Stroe Bușteni
  • Ora 16:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – AGE OF ONDRA (CANADA) – la Centrul Cultural Aurel Stroe – Bușteni
  • Ora 17:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – 4 ANI ÎN 10 MINUTE (SERBIA) – Centrul Cultural Aurel Stroe – Bușteni

PREDEAL – SEARA SCHIULUI

Hotel Carmen Predeal (Sala Mare) – Str Mihail Săulescu, Nr.121, Predeal

  • Ora 18:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – HUNZA CULTURĂ ȘI SKI ÎN PAKISTAN (FRANȚA)
  • Ora 18:45 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – CREASTA VISELOR (SUA)

RÂȘNOV – ZIUA SPEOLOGIEI

Cinema Amza Pellea – Strada Mihai Viteazul, Râșnov

  • Ora 17:00 – COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE FILM – SPIRITUL JAGUARULUI ( SLOVACIA)
  • Ora 18:00 – ANBA, în adâncurile peșterilor din Haiti (FRANȚA) + 769 (ROM)

Urmate de lansarea de carte pentru copii STRĂBUNICUL MEU EMIL RACOVIȚĂ și SPRE POLUL SUD – în prezența speologului CRISTIAN LASCU

Duminică, 1 martie

PREDEAL

  • Ora 08:00 – PREDEAL VERTICAL RACE – CONCURS SCHI DE TURĂ
  • Ora 10:00 – CUPA ȘCOLILOR DE SCHI – CONCURS SCHI ALPIN – pe Pârtia Clăbucet Predeal

BRAȘOV

  • Ora 19:00 – FILMELE PREMIATE LA ALPIN FILM FESTIVAL – la Cinemateca Patria – Bulevardul 15 Noiembrie 50 A, Brașov

EXPOZIȚII DE FOTOGRAFIE

  • MILVUS NATURE PHOTOGRAPHY – 24 februarie – 1 martie 2020 – la Coresi Shopping Resort – Strada Zaharia Stancu nr. 1 – Brașov
  • AIVA SEMNE DE APĂ PE VALLI DI LANZO – PIEMONTUL ITALIAN – 24 februarie – 21 martie 2020 – la Centrul Multicultural al Universității Transilvania – Bulevardul Eroilor nr. 29, Brașov
  • NATURA ÎN IMAGINI – AGERPRES – 25 februarie-10 martie 2020 – în Aula Sergiu Chiriacescu – Strada Iuliu Maniu 41A, Brașov
  • MAPPING THE MOUNTAIN – 25 februarie-10 martie 2020

*Programul poate suferi modificări în funcție de decizia organizatorilor

**Programul complet este disponibil pe www.alpinfilmfestival.ro

INTRAREA ESTE LIBERĂ ÎN LIMITA LOCURILOR DISPONIBILE

Niciun comentariu pana acum.

Fii primul care lasa un comentariu.

Adresa ta de email nu va fi publicată.